Polsko-chorwackie starcie mocnych stójkowiczów na gali XTB KSW 117 w Warszawie
Podczas gali XTB KSW 117, która odbędzie się 18 kwietnia, do okrągłej klatki powróci wywodzący się ze sportów uderzanych Jacek Gać (3-1, 3 KO). Rywalem Polaka będzie kickboxerski mistrz z Chorwacji, Luka Vrtačić (0-0). Do pojedynku dojdzie w COS Torwar w Warszawie.
Jacek Gać wszedł do świata MMA ze sportów uderzanych. Do tej pory w klatkach wygrał trzy pojedynki i wszystkie zakończył przez nokauty w pierwszej rundzie. Ostatni raz w KSW walczył w lutym zeszłego roku, gdy sile jego pięści uległ Samuel Bílý. Po tym pojedynku Gać miał zmierzyć się z Viktorem Červinským, ale musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. Popularny „Siexa” ma za sobą wiele starć stoczonych w boksie amatorskim i kickboxingu. Jest medalistą pucharu Polski K-1 i zawodowym mistrzem organizacji KKM. Jest też medalistą amatorskich zawodów MMA.
Luka Vrtačić jest bratem znanego z KSW Andiego Vrtačicia, i podobnie jak on lubi dawać mocne, stójkowe konfrontacje. Chorwat wywodzi się ze sportów uderzanych. Jest wielokrotnym mistrzem kraju w kickboxingu. W ostatnim czasie zbierał też doświadczenie w amatorskim MMA. Rywalizował na galach organizacji FNC, a teraz po raz pierwszy spróbuje swoich sił w profesjonalnej konfrontacji w świecie mieszanych sztuk walki.
