PO BCMMA 14
W sobotę w Anglii odbyła się ciekawa gala British Challenge MMA 14, na której widzieliśmy aż dwadzieścia dwa pojedynki. Był też polski akcent w postaci Rafała Cejrowskiego, który odnotował kolejne zwycięstwo w karierze amatorskiej. Co ciekawe zdobył on pas, pokonując na tej gali po jednogłośnej decyzji sędziów zawodnika ze Stanów Zjednoczonych.
Luke Barnatt odnotował drugie zwycięstwo po zwolnieniu z UFC, pokonując kolejnego rywala przed czasem. Co ciekawe, zawodnik z Wielkiej Brytanii miał walczyć z Rafaelem Silvą, jednak zastąpił tego zawodnika w krótkim odstępie czasu Charles Andrade, znany naszym kibicom z walki na KSW 27. Podsumowując, nie była to już druga łatwa walka Luke'a, który poradził sobie z Andrade na początku trzeciej rundy.
Na gali doszło także do dużego zaskoczenia, David Round zawodnik z Walii o ujemnym rekordzie, już w pierwszej rundzie zastopował uderzeniami solidnego Seana Cartera. W kategorii półśredniej pas organizacji zdobył niepokonany talent z Norwegii Thomas Robertsen, który pierw po 8 sekundach znokautował Jacka Toczydłowskiego, a następnie na tej gali pod koniec pierwszej rundy poddał zawodnika z Austrii.
John Maguire, weteran największych organizacji na świecie, zaliczył drugi z rzędu udany start w tej organizacji. Tym razem zawodnik z Wielkiej Brytanii po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Aymarda Guiha z Francji. W walce wieczoru, w kategorii piórkowej, swój tytuł zdobył po decyzji sędziów Stephen Martin, pokonując Steve Aimable.
Wspomnieć także trzeba o zwycięstwach takich zawodników jak Luis Gonzalez czy Brian Bouland.