PAWEŁ NASTULA: 'PUDZIANOWSKI NIE JEST ZAWODNIKIEM MMA!'

Dodano: 9 stycznia 2011 21:13
PAWEŁ NASTULA: 'PUDZIANOWSKI NIE JEST ZAWODNIKIEM MMA!'
Redakcja, Sportfan
Obraz własny
Kontrowersyjna wypowiedź Nastuli...

Mariusz Pudzianowski (3-1) mocno wpłynął na popularność MMA, jednak chyba mało kto uznaje go za prawdziwego wojownika. Podczas wczorajszej Gali Mistrzów Sportu jedną z nagród wręczał Paweł Nastula (2-4). Jednak ciężko było szukać wśród najlepszej dziesiątki przedstawicieli MMA. Czyżby ta sztuka walki nie była jeszcze poważnie traktowana w naszym kraju?

Były dżudoka, a obecnie wojownik MMA został zapytany przez dziennikarza Eurosportu, który z przedstawicieli tej dyscypliny ma szansę zaistnieć w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" - Pudzianowski czy Mamed Khalidov (21-4-2)?

- Ja myślałem, że mówimy tylko o prawdziwych zawodnikach MMA, a z tej dwójki tylko Mamed nim jest. - powiedział były fighter federacji Pride. Jak widać, mamy kolejnego sportowca, który nie bardzo pała miłością do "Pudziana". Można zastanowić się, do której kategorii zalicza siebie Nastula?

Może kiedyś zobaczymy Khalidowa (Pudziana?!) na olimpiadzie? Wydaje się to niemożliwe, ale Nastula jest wielkim optymistą.

- Pamiętam, jak ja zaczynałem zabawę w MMA, niektórzy dziennikarze bardzo to potępiali. Że to takie brutalne i złe. Teraz te same osoby uchodzą za ekspertów. Ta dyscyplina bardzo się rozwinęła i uważam, że ma szansę wejść do programu igrzysk. Wtedy zawodnicy MMA na pewno pojawią się w plebiscycie. - kończy Paweł Nastula.

Więcej informacji: Mariusz Pudzianowski
Udostępnij: FacebookXInstagramMessengerWhatsApp
Kalendarz imprez
Reklama
Reklama TODO