FABRICIO CAMOES WYWIAD
Jakie masz oczekiwania co do debiutu?
Po pierwsze spełniło się moje marzenie. Dużo walczyłem by dostać swoją szansę a walka z takim zawodnikiem jak Caol Uno to szansa jakiej nie mogłem nie wykorzystać. Oczekiwania są oczwiście ogromne. Jestem świetnie przygotowany mam doskonały team... Rogerio Minotoro tutaj był. Cigano także. Dzisiaj polecę do nich do Las Angeles by z nimi trenować. Royler koordynował mój cały treninh a profesor Alvaro Romano bardzo dobrze mnie przygotował... Dużo trenowałem by wykonać swoją pracę.
Z kim trenowałeś?
Trenowałem 12 tygodni. Od początu był ze mną andre. Zacząłem od łączenia treningów jeden z drugim ale było tutaj wielu ludzi, którzy mi pomogli. Dużo pomogli mi Dominick Cruz, z WEC, Rani Yahya, KJ Noons, Felipe Portela, bardzo mocny zawodnik, wkrótce o nim usłyszycie. Trenowałem ze Stevem na Bułgarskim worku. Rogeiro i Cigano wpadli na dwa tygodnie i trenowaliśmy razem w gymie Brandona Very. Trenowałem z Jeremy'm Stephensem. Mogłem się przestestować z najlepszymi zawodnikami z UFC. Nie ma innej możliwość niż moje zwycięstwo.
Jak będzie wyglądać ta walka?
Trochę oglądałem jego walki i wiem, że bazuje na graplingu, wybuchowy podczas wymian. Jedną z jego silnych stron są zapasy, kładzie ludzi na ziemi i uderza, nie widzę możliwości by mnie poddał Mam czarny pas od Roylera więc jestem gotowy na walkę z każdym w parterze. Nie lubę dawać nikomu lekcji ale myślę, że jeśli walka przejdzie do parteru to znajdę parę sztuczek by go zaskoczyć. Zobaczymy, kto pierwszy wcieli plan w życie. Szanuję swojego rywala ale długo oglądałem jego walki i zamierzam dać dobrą walkę fanom. Moi trenerzy znają jego plan oraz dobre strony i pracowaliśmy nad tym. Dam mu zagrać w moją grę i wygram.
Powiedz coś o zawodnikach ze swojej kategorii
Dywizja ma tylko świetnych zawodników i dodaj do tego jednego Brazylijczyka. Są Rafael dos Anjos, Ronnys Torres, (Gleison) Tibau, Thiago Tavares, Rafaello Oliveira, a teraz ja mam szansę stać się rozpoznawalny. Są także mocni obcokrajowcy jak Tyson Griffin, Melvin Guillard... Tutaj nie ma słabych przeciwników, są sami trudni a Brazylijczycy świetnie się prezentują. Nie zapominajmy o Diego Sanchezie.
Jak typujesz walkę Penn vs Sanchez?
Diego jest świetnym sportowcem. BJ jest ekspertem MMA ale stawiam na żywiołowość Diego. Myślę, że to zadecyduje o wygranej.
Każdy Brazylijczyk, który przychodzi do UFC pyta o Tysona Griffina, który pokonał 5 Brazylijczyków w ostatnich 6 walkach. Myślisz o walce z nim?
Zdecydowanie! To pierwsze nazwisko na mojej liście. On jest bardzo trudnym rywalem ale w UFC chce się sprawdzić w walce z najlepszymi. Nie ma lepszego miejsca niż UFC by sprawdzić swoje umiejętności w walce z najlepszymi. Uważam, ze jestem dobrze wyszkolony im skoncentrowany na całodniowych treningach, nie zapominając o możliwości trenowania z zawodnikami spoza Brazylii... Przygotowuje się do walki z każdym a Tyson jest bardzo dobry ale niezniszczalny. Jeśli dostanę szanse walki z nim to dam bardzo dobrą walkę. Wchodzę do UFc i nie chcę uciekać gdzie indziej. Szansa się pojawi w swoim czasie a ja jej nie przegapię. Jesli Bóg pozwoli będę reprezentował Brazylię przeciwko każdemu i wygram.
Czytaj wi.ęcej na UFC.pl