KOLUCHSTYL - PROMOCJA POLSKI NA CAŁY ŚWIAT

IV Mistrzostwa Świata w Koluchstyl zakończyły się wielkim sukcesem dla polskiej kadry. Reprezentanci Polski wystartowali w 9  z 11 kategorii wagowych.  Polskiej obsady zabrakło w  2 kategoriach męskich – 62 kg i 93 kg.  W mistrzostwach świata, które odbyły się w Ułan Bator w dniach 17-18 sierpnia, Polacy  zdobyli  9 medali – 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Jest to ogromny sukces, ponieważ wszyscy zawodnicy uczestniczący w mistrzostwach świata wywalczyli dla naszego kraju medal.

Prezydium na Mistrzostwach Świata w Mongolii

Polskę podczas IV MŚ w Koluchstyl reprezentowało 9 zawodników z 6 klubów sportowych. Nasz region reprezentowany był przez Klub Sportowy Wschód Białystok i Klub Sportowy Sumo Koluch.  Z KS Sumo Koluch Paweł Zimnoch /kat. 100kg/ i Edward Koluch/ kat. +100 kg/ to obrońcy tytułu mistrza świata. W Ułan Bator po raz kolejny potwierdzili, że są najlepsi. Z KS Wschód Białystok Dariusz Ryżykow /kat. 83kg/ bez większego trudu pokonał swoich rywali i został mistrzem świata. Bardzo dobrze walczył też Mateusz Kropiewnicki /kat. 74 kg/. Dochodząc do finału bardzo szybko pokonywał swoich przeciwników. Dopiero w walce finałowej 2:1 uległ zawodnikowi gospodarzy.

Medaliści IV MŚ w Koluchstyl z Ułan Bator to:

Kinga Smakulska - Chłopeniuk (-52 kg) Mistrzyni Świata 2024
Anika Łozińska (-58 kg) Mistrzyni Świata 2024
Paweł Wojciechowski (-67 kg)  Mistrz Świata 2024
Dariusz Ryżykow (-83 kg)  Mistrz Świata 2024
Paweł Zimnoch (-100 kg)   Mistrz Świata 2024
Edward Koluch (+100 kg)  Mistrz Świata 2024
Mateusz Kropiewnicki (-74 kg) Wicemistrz Świata 2024
Julia Zwolak (-67 kg) brązowy medal Mistrzostw Świata 2024
Wiktoria Pakuła (+67 kg) brązowy medal Mistrzostw Świata 2024

Strategia na walkę przed Mistrzostwami Świat w Mongolii

Wizyta polskiej ekipy w Ułan Bator była owocna nie tylko pod względem zdobytych medali. Był to kolejny krok w rozwoju Koluchstyl. Do Światowej Organizacji Koluchstyl dołączyły trzy kolejne kraje. Wiesław Koluch mianował prezydentów organizacji Koluchstyl z Urugwaju, Chin i Republiki Buriacji. Tym samym, światowa rodzina Koluchstyl jest już w 70 krajach na wszystkich kontynentach. Zostały wybrane również nowe władze z poszczególnych kontynentów. Prezydentem Organizacji Koluchstyl Ameryki Południowej został Jezus Ismael Gonzalez /Urugwaj/, natomiast wiceprezesem Organizacji Koluchstyl Afryki – De Jongh Lloyd /RPA/. Wiesław Koluch i działacze Koluchstyl z Mongolii ustalili też nowy program szkoleniowy dla dzieci i młodzieży, który został zaakceptowany przez Mongolski Komitet Sportu.

Spotkanie zarządu KolychStyl ze wszystkich kontynentów

Przy okazji tak ważnego wydarzenia Wiesław Koluch otrzymał  10 Dan w Koluchstyl i Jujitsu nadany przez przedstawicieli światowych organizacji i  stowarzyszeń sportów walki. Jest to mistrzowski – profesorski stopień za wieloletnie wspieranie rozwoju sztuk walki na świecie i stworzenie dyscypliny Koluchstyl o zasięgu międzynarodowym.

Profesorski stopień dyscypliny KoluchStyl

Wiesław Koluch odbył w Mongolii wiele spotkań. Między innymi, zaproszony został do Ambasady RP, gdzie spotkał się z   ambasadorem Krzysztofem Bojko i konsulem Stefanem Hejnowiczem.  W ambasadzie Wiesław Koluch miał możliwość zapoznać się raz jeszcze, tym razem od strony prawnej, z przepisami dla osób przyjeżdżających do Mongolii, oraz panującymi tam obyczajami.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i na zakończenie pan ambasador poprosił twórcę polskiej sztuki walki o wpisanie się do księgi pamiątkowej gości.

Spotkanie Prezesa Światowej  Federacji KoluchStyl w Polskiej Ambasadzie w Mongolii

Mongolska Federacja Koluchstyl przygotowała wiele atrakcji dla wszystkich uczestników mistrzostw świata. Szczególną uwagą obdarzono twórcę stylu i jego zawodników. Polska ekipa miała niepowtarzalną możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Na długo w ich pamięci pozostaną wspomnienia ze zwiedzania Ułan Bator, szczególnie muzeum Dżyngis-chana. Nie mogło też obejść się bez wizyty w oddalonym 54 km od Ułan Bator Tsonjin Boldog, gdzie znajduje się największy na świecie, trzydziestometrowy pomnik Dżyngis-chana na koniu. Do budowy statuy użyto około 250 ton stali. Na głowie konia zlokalizowany jest taras widokowy, do którego można się dostać za pomocą windy w końskim ogonie, a w podstawie monumentu mieści się muzeum i restauracja.

Podczas niespełna tygodniowego pobytu w Ułan Bator nawiązanych zostało wiele nowych znajomości i przyjaźni.  Zawodnicy i działacze z różnych krajów tworzyli jedną wielką rodzinę Koluchstyl.

Razem z ekipą Koluchstyl do Mongolii udała się Dominika Czarnecka, prezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich. Osobiście chciała przekonać się jak ogromny wpływ na promocję naszego kraju ma uprawiana na całym świecie polska sztuka walki Koluchstyl oraz poznać wszelakie zagadnienia związane z życiem w Mongolii.

Mongolia to bardzo przyjazny kraj. Mongołowie są niesamowicie gościnni i otwarci dla przybyszów. Starali się, żeby Polacy czuli się u nich jak u siebie. Na każdym kroku dało się odczuć polskie akcenty. Na ulicach, w hotelach rozwieszone były banery Koluchstyl, koszulki dla sędziów miały polski napis „sędzia”, sześciokrotnie zagrany został hymn Polski. Nawet zadbano, by posiłki miały standard nie mongolski lecz europejski.

Niewątpliwie Koluchstyl to promocja Polski na cały świat.

Za możliwość wyjazdu na mistrzostwa świata do Mongolii podziękowania skierowane są do firmy Krex – Adama Malinowskiego i Jana Michalczuka oraz do Urzędu Miasta Białegostoku.

Ołan Bator - miejsce dla dyscypliny KoluchStyl

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.