Ustaw jako stronę domową   Dodaj do ulubionych   Atom protocol   RSS protocol   Polska werjs językowa sporty-walki.org   Combat sports news in english on sporty-walki.org    
KONTAKTREDAKCJALINKICHARYTATYWNIEFORUMBLOGI      
  STARTMMAK1BOKSKARATEKICK BOXINGJUDOZAPASYZ BRONIĄINNERANKINGIARCHIWUM
 

MISTRZOSTWA EUROPY TAEKWON-DO ITF

Redakcja, Informacja prasowa

2014-04-23

W dniach 24 - 27 kwietnia 2014 odbędą się XXIX Seniorów i XX Juniorów Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF w Riccione we Włoszech. W Mistrzostwach weźmie udział 568 zawodników, w tym 316 seniorów i 252 juniorów reprezentujących łącznie 31 państw. Polska stanie przed szansą obrony pierwszego miejsca w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy. Rywalizacja na matach rozpocznie się 24 kwietnia 2014 r.

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto Taekwon-do ITF. Już 24 kwietnia 2014 r. rozpoczną się długo oczekiwane przez kibiców sportów walki Mistrzostwa Europy. Tegoroczna impreza odbędzie się we włoskim Riccione. O randze i skali Mistrzostw Europy świadczy liczba zgłoszonych reprezentacji narodowych. Na włoskich matach rywalizować będą sportowcy z 31 państw:

1. Anglia 2. Belgia 3. Białoruś 4. Bułgaria 5. Chorwacja 6. Czechy 7. Finlandia 8. Francja 9. Grecja 10. Gruzja 11. Hiszpania 12. Holandia 13. Irlandia 14. Izrael 15 Łotwa 16. Mołdawia 17. Niemcy 18. Norwegia 19. Polska 20. Portugalia 21. Rosja 22. Rumunia 23. Słowacja 24. Słowenia 25. Szkocja 26. Szwajcaria 27. Szwecja 28. Ukraina 29. Walia 30. Węgry 31. Włochy.

27 MEDALI DLA POLAKÓW

Gaweł Szczęsny, Fot. Jerzy Jedut

2013-10-28

27 medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli w Benidorm reprezentanci Polski – 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii). Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie. Za historyczny polski sukces należy uznać fenomenalne osiągnięcie Jarosława Suski (MKS Lewart AGS Lubartów). Nasz reprezentant po raz szósty w historii swoich występów wywalczył tytuł Mistrza Świata w indywidualnych układach formalnych. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorzy - zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów. W zawodach rywalizowało 1042 sportowców z 55  państw.

Polscy kibice mogą być dumni. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany w hiszpańskim Benidorm łącznie 13 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym podium w czasie XVIII Seniorów i XII Juniorów Mistrzostw Świata Taekwon-Do ITF. Biało-czerwoni powrócili tym samym po sześciu latach na pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji. Bardzo dobre występy ostatniego dnia zanotowały drużyny juniorek, juniorów i seniorek. Nasze seniorki sięgnęły po złoto w walkach drużynowych i testach siły. Złote medale zdobyli drużynowo także juniorzy i juniorki w technikach specjalnych.

22 MEDALE PO TRZECH DNIACH MISTRZOSTW

Gaweł Szczęsny, Fot. Jerzy Jedut

2013-10-27

22 medale Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli po trzech dniach zawodów w hiszpańskim Benidorm reprezentanci Polski – 12 wywalczyli seniorzy, a 10 juniorzy. Przypominamy, że zawody potrwają jeszcze jeden dzień, w trakcie którego rozegrają się pozostałe konkurencje drużynowe: drużynowe układy juniorów, drużynowe testy siły, drużynowe walki seniorów, drużynowe techniki specjalne seniorów oraz walka arażnowana.

Reprezentacja Polski w Taekwon-Do ITF notuje bardzo dobry występ na Mistrzostwach Świata w hiszpańskim Benidorm. Sobotni dzień był bardzo owocny dla żeńskiej części kadry. We wszystkich kategoriach walk, w których startowały nasze zawodniczki, dotarły do finałów. Szczególny był pojedynek finałowy w kategorii do 68 kg kobiet, w którym wystąpiły dwie polskie zawodniczki – Lyndsey Conway (MKS Lewart AGS Lubartów) oraz Ewelina Zając (WSKT Wrocław). Zwycięsko wyszła z niego zawodniczka z Lubartowa.

Pierwszy dzień rywalizacji skomentowali również trenerzy kadry narodowej: „Bardzo cieszy mnie występ drużyny seniorów w układach. Panowie nie zawiedli i pewnie zdobyli złoty medal. Miłym zwieńczeniem dnia był złoty medal Michaela Dobrzyńskiego w testach siły. W jutrzejszym dniu będziemy bronić tytułu drużynowych Mistrzów Świata w walkach” – skomentował Michał Korzybski, trener reprezentacji mężczyzn. „Wyniki medalowe są zadowalające. Pozostaje duży niesmak po przebiegu indywidualnych walk. Niemniej czekamy na walki drużynowe, które być może zrekompensują nam nieudany piątek.” – dodał Łukasz Stawarz, drugi z trenerów reprezentacji mężczyzn. Równie zadowoleni po pierwszym dniu turnieju byli trenerzy kobiet: „Juniorki w walkach drużynowych pokazały ten sam poziom, co w walkach indywidualnych. Jest to sygnał, który oznacza dla nich dużo pracy, by dorównać najlepszym drużynom i liczyć się w rywalizacji na arenie międzynarodowej. ” – powiedział Waldemar Dolecki, trener reprezentacji kobiet. „Podczas zawodów odczuwałem mały niedosyt, jednak teraz czuje wielką satysfakcję. Cztery finały z udziałem Polek to niewątpliwy sukces. Przy odrobinie szczęścia zamiast jednego, mogliśmy mieć trzy podwójne finały. Nie można jednak wszystkiego wygrać. Największym rozczarowaniem w konkurencjach seniorek jest dla mnie występ drużyny w technikach specjalnych.” – dodał Grzegorz Ozimek, drugi z trenerów kadry kobiet.

7 MEDALI POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU MISTRZOSTW

Gaweł Szczęsny, PZT, Fot. Daniel Działa

2013-10-25

7 medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli pierwszego dnia zawodów w hiszpańskim Benidorm reprezentanci Polski – cztery zdobyli seniorzy, a trzy juniorzy. Na hiszpańskich matach rozegrana została rywalizacja w czterech konkurencjach: walki indywidualne juniorów oraz układy indywidualne, techniki specjalne i testy siły seniorów. Przypominamy, że zawody potrwają jeszcze trzy dni. Wydarzeniem dnia było zdobycie szóstego tytułu indywidualnego Mistrza Świata w układach IV-VI Dan przez Jarosława Suskę.

Reprezentacja Polski w Taekwon-Do ITF dobrze rozpoczęła Mistrzostwa Świata w hiszpańskim Benidorm. Na indywidualne wyróżnienie i uznanie, po pierwszym dniu rywalizacji, zasłużył Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów), który zdobył szósty tytuł najlepszego zawodnika na Świecie w konkurencji indywidualnych układów IV-VI Dan.

MISTRZOSTWA ŚWIATA TAEKWONDO

Redakcja, Informacja prasowa

2013-10-22

W dniach 24 - 27 października 2013 odbędą się XVIII Seniorów i XII Juniorów Mistrzostwa Świata Taekwon-Do ITF w Benidorm w Hiszpanii. W Mistrzostwach weźmie udział 1042 zawodników, w tym 623 seniorów i 419 juniorów reprezentujących łącznie 55 państw. Polska stanie przed szansą obrony trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Świata.

Przed wielką szansą na zdobycie po raz 6 w swojej karierze złotego medalu Mistrzostw Świata, w konkurencji indywidualnych układów formalnych IV-VI DAN stanie Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów). Rywalizacja na matach rozpocznie się 24 października 2013 r.

TAEKWONDO: SZUKAMY OLIMPIJCZYKÓW

Bartłomiej Czaja, tylkoigrzyska.pl

2013-10-22

Do tej pory w dwunastoletniej historii taekwondo olimpijskiego na igrzyskach olimpijskich nasz kraj reprezentowali w tych zawodach tylko Aleksandra Uścińska (Ateny 2004) i Michał Łoniewski (Londyn 2012). Na kolejnych igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku nasza kadra ma być liczniejsza niż dotychczas, a Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego już teraz zaczął poszukiwania olimpijczyków.

- Na początku roku Ministerstwo Sportu zwróciło się do wszystkich związków sportów olimpijskich w tym nas o przygotowanie projektu, który będzie miał na celu rozpowszechnienie danej dyscypliny i poprawę szkoleniowo-wynikową. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego przygotował nie tylko programy popularyzacji naszej dyscypliny, ale także przygotowaliśmy program szkoleniowym pt. "Szukamy Olimpijczyków - zostań medalistą igrzysk w Rio 2016" - mówi dla tylkoigrzyska.pl V-ce Prezes PZTO ds. sportowych Marcin Chorzelewski.

Program składać się będzie z czterech etapów. Pierwszy to wysyłanie zgłoszeń, a można tego dokonać wypełniając formularz, który znajduje się na stronie związku i wysłać na adres emailowy. Zgłaszać mogą się osoby urodzeni w roku 1995 i starsi, trzeba posiadać książeczkę sportowo – lekarską z aktualnymi, ważnymi 6 miesięcy badaniami, udokumentować przynależność do innego sportu walki (licencja lub inny dokument), a także posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW). Wnioski można przesyłać do końca października. - Program wysłaliśmy do wszystkich klubów prowadzących sztuki walki oraz związków sportowych sztuk walki. Liczy głównie na zawodników z bardzo dobrą techniką nożną czyli przedstawicieli karate, MMA, kickboxingu, muay thai czy taekwondo ITF - dodaje Chorzelewski.

OSTATANI SPRAWDZIAN PRZED MŚ

Redakcja, PZTkd

2013-09-04

Cztery i trzy dni trwały zgrupowania Reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w Taekwon-do ITF. Panie trenowały w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, a Panowie w Spale. Był to sprawdzian formy po wakacyjnej przerwie przed nadchodzącymi XVIII Mistrzostwami Świata w hiszpańskim Benidorm, które odbędą się w terminie od 23 do 27 października. Jest to najważniejszy start w kalendarzu naszych zawodników w bieżącym roku.

Pierwsze zgrupowanie rozpoczęły drużyny seniorek i juniorek. Od 22 do 25 sierpnia trenowały na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Każdy dzień rozpoczynał się o 7:30 od porannego rozruchu biegowego. O godzinie 11:00 trwał już kolejny trening na sali, podczas którego ćwiczono elementy walki sportowej. Wieczorem przewidziana była sesja sparingowa, w której zawodniczki toczyły walki kontrolne. -Wszystkie zawodniczki przyjechały na obóz przygotowane. Widać było, że okres przerwy wakacyjnej był solidnie przepracowany. Nikt nie odstawał od reszty. - skomentował przygotowanie zawodniczek trener Waldemar Dolecki. -Obóz utwierdził nas w naszych wcześniejszych przewidywaniach składu na Mistrzostwa Świata - dodał drugi trener, Grzegorz Ozimek.

POLSKA POTĘGĄ TAEKWONDO

Wiesław Pawłat, sport.pl

2013-07-25

Polska jest prawdziwą potęgą w taekwondo. Nasi mistrzowie nie zamykają się jednak tylko w swoim kręgu, ale dzielą się doświadczeniami z reprezentantami innych państw i temu właśnie służą Centralne Letnie Zgrupowania. W lipcu odbyło się już 18. - w Białej Podlaskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele 16 krajów.

Ogółem do bialskiej AWF przyjechało 250 zawodników i zawodniczek z Anglii, Australii, Białorusi, Gruzji, Holandii, Irlandii, Kazachstanu, Łotwy, Mołdawii, Nowej Zelandii, Rosji, Rumuni, Szwecji, Włoch, Ukrainy i naturalnie Polski. Organizatorami obozu byli Lubelski Sportowy Klub Taekwon-Do i MKS Lewart AGS Lubartów. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy zależne od wieku i stopnia zaawansowania. Zajęcia prowadzili mistrzowie Jerzy Jedut i Tadeusz Łoboda (obaj VII Dan), a także instruktorzy Jarosław Suska (VI Dan - pięciokrotny mistrz świata i 21-krotny mistrz Europy) oraz Robert Jasiński (V Dan). Dodatkowo można było uczestniczyć w porannych zajęciach Jogi, w tajniki której wprowadzał pionier Taekwon-Do w Polsce Andrzej Kozłowski (II Dan), a także ćwiczeniach samoobrony prowadzonych przez specjalistę w tym zakresie, instruktora Sławomira Kamolę (V Dan). - Uczestnicy mieli okazję trenować z reprezentantami Polski - mówi Tadeusz Łoboda, kierownik zgrupowania, prezes Polskiego Związku Taekwon-do. - Ćwiczyli zarówno z juniorami i juniorkami jak Monika Chwalewska (MKS Żak Biała Podlaska), Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała (oboje Lewart Lubartów), Eliza Graczyk, Sylwia Woźniak, Emil Kłosiński (wszyscy KTT Łódź), Anna Kucharska i Patrycja Piętak (WSKT Wrocław). Natomiast kadrę narodową seniorów reprezentowali Ilona Omiecińska, Piotr i Paweł Szwejkowscy (LKS Matsogi Ciechanów), Karol Bernaciak (Centrum TKD Łodź). Z zagranicy przyjechało wielu bardzo znanych taekowondoków - w tym wielokrotna mistrzyni świata i Europy Katya Solovey z Ukrainy, Masimov Tural - wicemistrz Europy z 2012 roku, Rosjanka Elena Krutove - aktualna mistrzyni Europy w układach, Stephen Ryan z Irlandii, Oskar Malaga ze Szwecji i wielu innych. Przyjechali także zawodnicy z "egzotycznych" państw o nietypowym dla Europejczyków stylu walk, m.in. z Australii, Nowej Zelandii, Kazachstanu czy Gruzji. Było z kim trenować i... od kogo się uczyć.

PROBLEMY IWONY KOSIOREK

Bartłomiej Czaja , tylkoigrzyska.pl

2012-05-24

Iwona Kosiorek to w ostatnich latach najbardziej utytułowana polska zawodniczka w taekwondo olimpijskim. Po udanych dwóch ostatnich sezonach (brązowy medal ME, piąte miejsce na świecie) w tym roku chciała poczynić krok dalej i obronić medal europejskiego czempionatu, a także spełnić swoje marzenie i pojechać na IO. Niestety, zarówno na jednej jak i drugiej imprezie jej zabraknie. Powód? Związek nie widzi dla niej miejsca w składzie, ale czy tylko o to chodzi?

W ubiegłym tygodniu Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego powołał skład na majowe mistrzostwa Europy. Przeglądając go brakuje nam jednego nazwiska: Iwona Kosiorek. Wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy, piąta zawodniczka świata, obecnie sklasyfikowana na drugim miejscu w rankingu PZTO, tym razem nie znalazła uznania w oczach związku. Przyczyna? I tu zaczyna się cała historia.

18 MEDALI NASZYCH NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA TAEKWON-DO

Robert Zander, Informacja własna

2011-03-10

Na odbywających się w Nowej Zelandii Mistrzostwach Świata  zawodnicy i zawodniczki z Polski w czasie dwóch dni rywalizacji w konkurencjach indywidualnych zdobyli w sumie 18 medali.

Pięć złotych, siedem srebrnych i 6 brązowych.  Wiele z tych medali zdobyli zawodnicy z Lubelszczyzny. Pierwszego dnia mistrzostw rywalizowali juniorzy którzy w umie zdobyli 9 medali (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe).

TAEKWON-DO: ZGRUPOWANIE PRZED MISTRZOSTWAMI ŚWIATA

Redakcja, Informacja prasowa

2011-02-26

Kilka dni dzieli nas od kolejnego wielkiego wydarzenia w sportach walki. W dniach 9- 13 marca 2011 w Wellington (Nowa Zelandia) odbędą się XI Juniorów oraz XVII Seniorów Mistrzostwa Świata Taekwon-Do ITF. Od 22 lutego nasza kadra narodowa przebywa w Spale, gdzie trwa zgrupowanie. Przedstawiamy Wam relację Waldemara Doleckiego z ostatnich czterech dni.

Wtorek, 22.02.2011r. - jesteśmy w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Zgrupowanie rozpoczęliśmy od wręczenia prezentów. Juniorzy i seniorzy odebrali nowe dresy reprezentacyjne, a od jutra zaczynamy ostry trening. Ale to nie był koniec niespodzianek na przywitanie w COS, bo w kawiarni spotkaliśmy aktorów: Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka i Bartłomieja Topa (gra misia w „Szpilkach na Giewoncie"), przy kawie siedział były trener reprezentacji siatkarzy Ireneusz Mazur. Czuliśmy się jak wśród dobrych znajomych, tylko to jest taka forma znajomości jednostronnej, my ich znamy, ale oni nas nie. Ale było miło. O pierwszych treningach jutro, a teraz kartka z podróży do Korei Północnej.

TAEKWONDO: RUSZYŁO SZKOLENIE PRZED MŚ

Redakcja, PZ Taekwondo

2011-01-31

Półmetka dobiega pierwsze zgrupowanie młodzieżowej i seniorskiej reprezentacji narodowej PZTO. Jest to pierwsze w 2011 roku zgrupowanie kadr, którego celem jest rozpoczęcie przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Korei. W zgrupowaniu, które ruszyło 23 stycznia udział biorą ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Europy Iwona Kosiorek i Łukasz Śmigaj oraz Maciej Kaczorowski, Natalia Rybarczyk, Aleksandra Uścińska, Bartosz Kołecki, Paulina Małek, Adam Lasota, Natalia Skwarek i Paulina Bielicka.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Soo Kwang Lee i Waldemar Łakomy. Zgrupowanie potrwa do 4 lutego 2011. Kolejnym etapem szkolenia będzie sprawdzian podczas Międzynarodowych Mistrzostw Holandii rozpoczynających się 18 lutego w Eindhoven.

OSTATNI EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE

Redakcja, PZTKD

2010-12-14

W niedzielę, 12 grudnia 2010 odbył się ostatni w tym roku egzamin na stopnie mistrzowskie taekwon-do. Mistrz Kim Ung Lan, VIII Dan przewodniczył komisji egzaminacyjnej w składzie Mistrz Zbigniew Bujak VII DAN, Mistrz Janusz Gutkowski VII DAN i Pan Zbigniew Semp, VI DAN.

Do egzaminu którego przystąpiło 28 osób, z czego promocję uzyskało 18. klasą sam dla siebie był Pan Jarosław Suska, który zachwycił nie tylko komisję, ale wszystkich oglądających.

OTWART PUCHAR EUROPY TAKEWON-DO ITF - WYNIKI

Joanna Paprocka, PZTKD

2010-10-25

Trzynaście medali Otwartego Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli ostatniego dnia w słowackiej Bratysławie reprezentanci Polski - siedem wywalczyli seniorzy, a sześć juniorzy. Trzeci dzień zawodów stał pod znakiem walk i układów drużynowych. Dla kadry narodowej był to ważny sprawdzian w przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii.

Trzeci i ostatni dzień zawodów to absolutna dominacja polskich zawodniczek.
W finale dwóch najważniejszych, drużynowych konkurencji - w walkach i układach formalnych - spotkały się dwie „polskie drużyny” (kadra narodowa seniorów wystawiła dwie drużyny). „Zakończony Otwarty Puchar Europy był bardzo wartościowym sprawdzianem dla naszych dziewczyn. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy wszyskich zawodniczek zarówno z seniorek jak i juniorek” – powiedział trener Waldemar Dolecki. „Możliwość wystawienia dwóch drużyn w ramach reprezentacji narodowej pozwoliła nam ożywić rywalizację o miejsce w kadrze przed Mistrzostwami Świata w Nowej Zelandii.” – dodał drugi trener kobiet Grzegorz Ozimek”.

Znacznie mniej zadowoleni są trenerzy mężczyzn „Nasza radość jest bardzo umiarkowana, spodziewaliśmy się znacznie lepszych występów i lepszych wyników. Na wyróżnienie po tych zawodach zasłużyli na pewno Artur Osuchowski (KS Dragon Janów) i Maciej Żuk (LKT Legnica) – przyznał trener Jacek Wąchała. Drugi trener Michał Korzybski dodał „Zebraliśmy po tym wyjeździe cenny materiał do przemyśleń na przyszłość.”

Przypominamy, że dla reprezentacji Polski start w Otwartym Pucharze Europy był kolejnym etap przygotowań do Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF. Turniej odbędzie się od 9 do 13 marca 2011 w Wellington w Nowej Zelandii. W rozwinięciu znajduje się komplet medali zdobytych przez Polaków.
 

OTWARTY PUCHAR TAKEWON-DO ITF- DRUGI DZIEŃ

Joanna Paprocka, Polski Związek Taekwon-do

2010-10-24

Czternaście medali Otwartego Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli drugiego dnia w słowackiej Bratysławie reprezentanci Polski - jedenaście wywalczyli seniorzy, a trzy juniorzy. Drugi dzień zawodów stał pod znakiem walk indywidualnych. W ostatnim dniu turnieju odbędzie się rywalizacja w najbardziej prestiżowej konkurencji walk drużynowych oraz w drużynowych układach formalnych.

Drugiego dnia zawodów bardzo dobre występy zanotowały reprezentantki Polski. Aż cztery zawodniczki wygrały swoje walki finałowe – Ilona Działa (MKS Lewart AGS Lubartów), Aleksandra Nowak (CzAT Częstochowa), Joanna Paprocka i Klaudia Szczepaniuk (obie LKS Lotos Jabłonna). „Jestem zadowolony z występu moich dziewczyn. Cztery złote medale w walkach indywidualnych to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata w Nowej Zelandii.” – powiedział trener Grzegorz Ozimek.

Mniej zadowoleni z występów swoich podopiecznych są trenerzy mężczyzn. „Cieszy złoty medal Artura Osuchowskiego (KS Dragon Janów) i srebrny Macieja Żuka (LKT Legnica), ale generalnie mam spory niedosyt po dzisiejszym dniu.” – przyznał Jacek Wąchała. Drugi trener męskiej kadry Michał Korzybski dodał „Widać dziś było brak kilku chłopaków, którzy, na co dzień stanowią o naszej sile. Trzeba jednak pamiętać, że Puchar Europy traktujemy, jako sprawdzian przed Nową Zelandią.”

TAEKWON-DO: 14 MEDALI POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU PUCHARU EUROPY W BRATYSŁAWIE

Joanna Paprocka, Polski Związek Taekwon-do

2010-10-23

Czternaście medali Otwartego Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli pierwszego dnia w słowackiej Bratysławie reprezentanci Polski - jedenaście wywalczyli seniorzy, a trzy juniorzy. Pierwszy dzień zawodów stał pod znakiem indywidualnych konkurencji technicznych. Rywalizacja potrwa jeszcze dwa dni.

Reprezentanci Polski bardzo poprawnie zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach technicznych. Trenerów kadry narodowej szczególnie ucieszyły złote medale wywalczone przez Ilonę Działę (MKS Lewart AGS Lubartów) i Macieja Żuka ((LKT Legnica).

„Ilona zdobywając złoto w indywidualnych układach formalnych potwierdziła swoją wielką klasę” – skomentował trener kobiet Grzegorz Ozimek. Dobrych słów nie szczędził swoim podopiecznym trener mężczyzn Michał Korzybski: „Cieszy mnie postawa moich podopiecznych, zaliczyli dzisiaj dobre występy. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił mi Maciek Żuk. Oby więcej takich zaskoczeń.”

Według zapowiedzi trenerów kolejne dwa dni rywalizacji powinny być dla reprezentantów Polski równie udane. W rozwinieciu znajduję się lista zdobywców medali.

Biografia: HONG HI, CHOI

O Choi Hong Hi

Ola Jurkowska, Informacja własna

2010-07-02

Choi Hong Hi urodził się pod koniec roku 1918. Piszę „pod koniec”, bo spotkałam się do tej pory z kilkoma datami i pewna nie jestem, ale zawsze było to w listopadzie lub grudniu. Przyszedł na świat w Ha Dae, dzisiaj jest to Korea Północna. Był słaby i chorowity. To prawie tak jak Gichin Funakoshi. Dziwna rzecz, że ojcami sztuk walki tak często zostają jednostki wątłe i chorowite.

Choi zaczął swoja przygodę ze sztukami walki dzięki temu, że usunięto go ze szkoły. Jednak przyczyną nie była zła nauka czy coś w tym stylu. Były to czasy, kiedy Korea była pod okupacją Japonii, a Choi był patriotą. Ze szkoły wyrzucono go za propagowanie haseł narodowo-wyzwoleńczych, skierowanych przeciwko okupantowi. 

Encyklopedia: TAEKWONDO

Ola Jurkowska, Informacja własna

2010-06-26

NAZWA: TAE - stopa, noga KWON - pięść DO - droga, sposób; czyli coś w stylu: „Sztuka wali ręką i nogą”
Nazwa ta po raz pierwszy została użyta oficjalnie w roku 1955.

INFORMACJE PODSTAWOWE:
Taekwondo - sztuka walki wywodząca się z Korei, jak również sport narodowy tegoż kraju; zyskała rangę sportu olimpijskiego, po części dzięki temu, że jest to jedna z najbardziej jednorodnych sztuk walki (dzieli się na ITF, WTF i stosunkowo mało znane GTF, co w porównani, np. z karate daje bardzo niewielkie zróżnicowanie)

ZŁOTA DRUŻYNA TAEKWON-DO

Piotr Wokulski, lookr.tv

2009-11-16

XXII MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWON-DO

Piotr Ziental, Materiał własny

2009-07-08

JEDEN BRĄZ NA MISTRZOSTWACH EUROPY W TAEKWONDO

Piotr Wokulski, Informacja własna

2009-07-03

Z Mistrzostw Europy kadetów w taekwondo olimpijskim, tkóre odbyły się w chorwacki Zagrzebiu, nasi zawdonicy przywieźli jeden brązowy medal. Wiktor Komorowski zawodnik TKKF Promyk Ciechanów zajął medalowe trzecie miejsc w kategorii +65 kg.

Piąte miejsca zajęli Klaudia Włodarczak z ULKS Borne Sulinowo w kategorii 41 kg, Agata Ryll z UKS Tkd. Środa Wlkp. w kategorii 51 kg oraz Karolina Vander Zwaag z Opolskiego Klub Tkd. w kategorii -55kg.

XXII MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWON-DO

Piotr Wokulski, Informacja własna, foto: Piotr Ziental, video: kolter.tv

2009-06-10

W dniach 5-7 czerwca 2009 odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Seniorów w Częstochowie. Pod Jasną Górę zjechali najlepsi adepci tej sztuki walki w naszym kraju. W akcji fani tego sportu mogli oglądnąć między innymi Marzannę Pawlik, która w latach 2001-2008 nieprzerwanie była Mistrzynią Europy, a w 2007 Mistrzynią Świata. Teraz trochę niespodziewanie nie wywalczyła złotego krążka Mistrzostw Polski, przegrała z Gabrielą Offman.

Wiadomości z dnia: 2009-06-10
Wiadomości z dnia: 2009-06-09
Wiadomości z dnia: 2009-06-08
Wiadomości z dnia: 2009-06-07
Wiadomości z dnia: 2009-05-30
Wiadomości z dnia: 2009-05-29
Wiadomości z dnia: 2009-05-28
Wiadomości z dnia: 2009-05-27
Wiadomości z dnia: 2009-05-26
Panel logowania
Login:
Hasło:
 
 
Zapamiętaj
Portal przegląda teraz 275 gości
oraz 1 zalogowanych użytkowników.


Polecamy
Zapraszamy


Patronat medialnyPartnerzyStatystyki
statystyka